YUMURTA TAVUĞU SEÇİMİ

Yumurta Tavuğu seçimi yapmadan önce bilmenizi istediğimiz bir kaç husus var. Toprak yüzü görmeyen, ayağı yere değmeyen, çok katlı dar kafeslerde konvansiyonel sistem diye adlandırılan besleme sisteminde Tavuk Yumurtası Üretimi her geçen gün dünyada ve ülkemizde itibarını kaybetmektedir. Bunun başlıca iki nedeni; toplumlarda sağlıklı, doğal ve daha lezzetli ürünleri tüketmeye yönelik bilincin gelişmesi ve hayvan hakları ve refahını ön planda tutan yetiştirme yöntemlerinin tercih edilmesidir. Tüm Avrupa ülkeleri “Free Range” denilen bu yetiştirme siteminde Tavuk Yumurtası Üretimine geçmeye başlamış olup, bunun en son örneği Fransa’nın kendi ülke meclisinde bu yönde aldığı karardır. Gerek gıda sağlığı ve gerekse hayvan hakları savunucuları bu bilincin gelişmesinde etkin rol oynamaktadırlar. Tüketim sahası çok geniş olan ve bu olumlu özellikleri taşıdığı için, tüketicinin en çok tercih ettiği gıda ürünlerinin başında Köy Tavuğu TAVUK YUMURTASI gelmektedir. Toplum olarak hep beraber bu yöntemde daha çok üretim olmasını sağlamaya çalışmalıyız. Sektör Yatırımcısını da bu yöntemle yetiştirmeye teşvik etmeliyiz.

Siz de yumurta tavuğu üreticiliği yapmak istiyorsanız Yumurta Tavuğu Seçimi yapmak için bizimle iletişime geçebilir veya web sitemizi inceleyerek konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.Yumurta tavuğu satışı denince en çok güvenilen ve bu nedenle ilk tercih edilen firma olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.
 

Yumurta Tavuğu seçiminizi belirlemek için  Tavuk Cinsleri sayfamızı inceleyerek ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tavuk çiftliğinizi kurmak ve yumurta tavukçuluğu için Tavuk Çiftliği sayfamızı inceleyerek ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sipariş Vermek İçin TIKLAYINIZ